Pagina 1 van 1

Update PixInsight 1.9.3

Geplaatst: 16 mar 2025 17:27
door Wjdrijfhout
Het gaat nu snel. Er is alweer een nieuwe versie van PixInsight beschikbaar. Het gaat om versie 1.9.3. Primair gaat het om performance verbeteringen.

Voor Windows gebruikers met meerdere 'cores' in hun processor is met name een hogere geclaimde snelheid interessant. Dit wordt bereikt door efficiënter processen gebruik te laten maken van die verschillende 'cores'. Om dit te laten werken moet je eenmalig de Thread Performance Analysis uitvoeren. Deze vind je onder menu Process, helemaal beneden.

Voor Mac gebruikers is de snelheidswinst waarschijnlijk beperkter, maar is met name de overgang naar versie Qt6.8.2 van het Qt framework interessant. Onder eerdere versies wilde de muis nog wel eens wat stotteren bij het bewegen, en bij het schuiven van panelen was zelfs een sporadische crash niet denkbeeldig. Mijn eerste ervaring is dat Qt6.8.2 inderdaad een veel betere muis-ervaring geeft.

Qua functionaliteit is er niet zoveel toegevoegd. Eén dingetje viel me op, er is nu de optie 'Open Single Image'. Daarmee open je alleen de afbeelding zelf, zonder dingen als rejection frames, autocrop outlines, etc. Niet echt wereldschokkend, maar wel handig.

Re: Update PixInsight 1.9.3

Geplaatst: 16 mar 2025 18:26
door Arie
Ze proberen bij PixInsight om SetiAstro voor te blijven !

Re: Update PixInsight 1.9.3

Geplaatst: 16 mar 2025 18:32
door Wjdrijfhout
Dat zal lastig worden. Tjonge, wat heeft die man een productie!